АПОС Програми Новини 19 травня - День піонерії

19 травня - День піонерії

Друк PDF


На заклик «Піонер! До боротьби за справу трудового народу України, будь готовий!», піонер відповість - «Завжди готовий!».

Адже піонер - значить перший. Перший в боротьбі за краще життя і гідне майбутнє. Зі святом, колеги зі Всеукраїнської дитячої громадської організації! Успіхів, нових перемог, виконання всього задуманого!

 

Піонерський рух - рух дитячих комуністичних організацій в СРСР і в інших країнах.

День Всесоюзної піонерської організації імені В. І. Леніна (День піонерії) - свято піонерського руху, офіційно відзначався в СРСР 19 травня.

Створений за зразком скаутського руху, піонерський рух відрізнявся від нього за суттєвими аспектами: система носила всеосяжний державний характер і ставила своєю метою виховання дітей як громадян, повністю відданих комуністичній партії і радянській державі.

19 травня 1922 2-я всеросійська конференція комсомолу ухвалила рішення про створення піонерських загонів. Цей день відзначався в СРСР як день народження піонерії. Після розпаду СРСР День Піонерії перестав бути офіційним святом.

Як правило у День Піонерії проводилися посвяти у піонери, різного роду збори, концерти, нагородження; в деяких містах - піонерські паради. У школах проводилися «Ленінські уроки», підбивалися підсумки у змаганні між ланками, загонами і дружинами в успішності, в зборі металобрухту, макулатури і т. п. Увечері при школах або в окремих мікрорайонах організовувалися і менш формальні гуляння з традиційним «піонерським багаттям».

Суспільно-політична послідовність «жовтеня - піонер - комсомолець - кандидат у члени КПРС - комуніст» була спрямована на створення у радянських дітей і підлітків внутрішнього ідеологічного стрижня, прагнення рости і вдосконалюватися. Піонерська організація вчила дітей життя в соціалістичному суспільстві, способам співіснування з однолітками.

Піонерська символіка являла собою дещо видозмінену скаутську символіку: червоний галстук (замість зеленого), біла (замість зеленої) блуза, скаутський девіз «Будь готовий!» І скаутська ж відповідь на нього «Завжди готовий!».

Після розпаду СРСР і втрати привабливості комуністичних ідей, скасування фактично обов'язкового вступу дітей в ідеологічні організації піонерські організації в своїй масі саморозпустилися https://indipill.com/.

Сьогодні День Піонерії неофіційно відзначається деякими дитячими організаціями і компаніями, зайнятими в сфері організації дитячого дозвілля.

Севастополь є єдиним на Україні містом, який офіційно святкує День Піонерії і влаштовує святкові ходи дитячих організацій по головній вулиці міста, а також влаштовує різноманітні святкові заходи, присвячені цьому дню.

 

 

Джерело: ru.wikipedia.org

Хто онлайн

На даний момент 201 гостей на сайті

Правовий путівник студента

АПОС презентує чергову збірку законодавчих та нормативно-правових актів, які мають безпосередній вплив на забезпечення діяльності студентських організацій