АПОС Програми Практика за кордоном

Всеукраїнський семінар студентського молодіжного лідера

Друк PDF

129 молодих лідерів та активістів студентських організацій зібрала Асоціація правозахисних організаторів студентів України (АПОС) на традиційний Всеукраїнський семінар студентського молодіжного лідера.


Захід відбувся 27–30 вересня 2017 року на базі одного з найкращих студентських оздоровчих таборів “Буревісник” у мальовничому куточку Херсонщини – смт. Лазурному.

Семінар організовано за підтримки Профспілки працівників освіти і науки України та Міністерства молоді та спорту України в рамках реалізації програми “Лідерство, соціальне становлення та  правова культура у студентської молоді”.

Цього року учасників заходу з усієї України приймала згуртована команда студентської первинки Херсонського державного університету на чолі з її головою, віце-президентом АПОС Олександрою Писларь.

На урочистому відкритті Школи, учасників заходу привітали офіційні особи. Так ректор ХДУ Василь Стратонов розповів про ефективний соціальний діалог між адміністрацією та профкомом студентів університету. Про сучасні підходи у навчанні студентського активу та перспективи розвитку студентських організацій розповіли учасникам Володимир Майданюк, президент АПОС та Віталій Кіндзерський, віце-президент АПОС, голова студентської первинки Чернівецького національного університету. Своїми очікуваннями і враженнями від заходу поділилися також студенти-учасники Семінару.

Після переїзду до Лазурного ввечері відбулася інтеграційна презентація делегацій-учасниць заходу. В інтерактивній формі студентські активісти презентували власні первинки. Робота продовжилася після об’єднання у шість команд для участі у конкурсі на кращий промо-відеоролик. Протягом трьох днів команди розробили сценарії, відзняли та змонтували шість 2-хвилинних відеороликів на тему: «Студент – це круто»! Ввечері усі згуртувалися під час патріотично-виховного заходу.

Наступного дня після бадьорої ранкової руханки на узбережжі моря, відбулася фахова дискусія: «Мотивація членства та активної участі у діяльності молодіжних громадських організацій". Учасники заходу вивчали також Основи організаційної діяльності молодіжних громадських організацій. Питання мотивації членства виходить на перший план.

Подальша робота продовжилася за тематикою секцій, а саме: "Основи соціально-економічного захисту студентської молоді в сучасних умовах", "Формування та розвиток лідерських якостей. Імідж молодіжного лідера", "Техніка ведення переговорів та ефективні комунікації. Вирішення конфліктних ситуацій".

Наступний день був не менш насиченим. Відбувся обмін досвідом з реалізації успішних проектів у студентських первинках різних вишів України. Корисною для учасників була можливість обмінятися думками, власними розробками та «родзинками» своєї роботи. Особливо цікаво для учасників було  ознайомлення з досвідом соціальної та правозахисної діяльності студентських організацій різних ВНЗ України.

Значну увагу під час навчання організатори приділили психологічним аспектам особистості лідера. Так, міжнародний тренер Ольга Денисова провела з учасниками надзвичайно цікавий тренінг: «Формування професійних та особистісних компетенцій студентського лідера». Велика зацікавленість молоді тематикою заняття, підтверджується тим, що після основного часу, відведеного для тренінгу, сформувалася факультативна група, яка продовжила діалог з тренером після занять.

Також надзвичайно цікавим був інтерактивний тренінг з основ організаційної діяльності студентських первинок, якій провів Володимир Майданюк. Учасники у формі міні-лекції та діалогу розглянули базові функції МГО, основні статутні вимоги до їх діяльності та ключові напрями роботи студентських первинок, їх особливості. Обговорили основні труднощі, з якими стикаються профактивісти під час залучення студентів до МГО. У формі рольової гри та роботи в малих групах студентські лідери відпрацювали навички переконання та формування позитивного іміджу МГО.

Херсонські колеги традиційно презентували «родзинку» заходу, якою став тренінг-квест «АПОС-big-games» з team-building. Під час квесту учасники Школи відпрацювали механізми формування ефективних студентських команд у студентських первинках. Кожна з п’яти команд  пройшла понад сім різноманітних «станцій та перешкод», де студентам з різних міст та вишів необхідно було згуртуватися в єдину команду, виробити найкращу тактику, розподілити обов’язки для досягнення найкращого результату. Наприкінці квесту на узбережжі моря учасники Семінару організували міні флешмоб, де люди виклали на піску назву організації «АПОС» і відзняли відео з квадрокоптеру. Ці креативні ідеї надзвичайно зблизили усіх студентів. Кожен відчув, що він є частиною згуртованої команди однодумців, де завжди підтримають, навчать, порадять і допоможуть.

Увечері під час «світського рауту» кожен учасник Семінару отримав сертифікат про участь та проходження базового курсу з основ лідерства. Також визначили переможців конкурсу на кращий студентський промо-відеоролик. Ним стала команда, яка презентувала надзвичайно креативне відео, основним месиджем якого стало гасло: «СтудПрофком змінює»! Змінює усіх небайдужих на краще, робить їх командою, формує лідерів і найголовніше – активними й свідомими громадянами нашої України.

Дякуємо усім, хто взяв участь у цьому надзвичайно цікавому заході. Сподіваємося, що отримані знання обов’язково допоможуть кожному не тільки у його лідерській роботі,  а й повсякденному житті. Організатори говорять: «З нетерпінням чекаємо на наступний Всеукраїнський семінар студентського молодіжного лідера»!

 

Прес-служба АПОС України

Хто онлайн

На даний момент 123 гостей на сайті

Правовий путівник студента

АПОС презентує чергову збірку законодавчих та нормативно-правових актів, які мають безпосередній вплив на забезпечення діяльності студентських організацій