АПОС Відпочинок

VII Всеукраїнська Школа студентського профспілкового лідера

Print PDF
There are no translations available.

Понад 100 молодих профспілковців, а саме лідерів та активістів студентських первинок зібрала Асоціація правозахисних організаторів студентів України (АПОС) на традиційну, вже VII Всеукраїнську школу студентського профспілкового лідера.


Захід відбувся 27–30 вересня 2017 року на базі одного з найкращих студентських оздоровчих таборів “Буревісник” у мальовничому куточку Херсонщини – смт. Лазурному.

Школа організована за підтримки Профспілки працівників освіти і науки України та Міністерства молоді та спорту України в рамках реалізації програми “Лідерство, соціальне становлення та  правова культура у студентської молоді”.

Цього року учасників заходу з усієї України приймала згуртована команда студентської первинки Херсонського державного університету на чолі з її головою, віце-президентом АПОС Олександрою Писларь.

На урочистому відкритті Школи, учасників заходу привітали офіційні особи. Так ректор ХДУ Василь Ходосовцев розповів про ефективний соціальний діалог між адміністрацією та профкомом студентів університету. Про сучасні підходи у навчанні профспілкового активу та перспективи розвитку студентських профспілок розповіли учасникам Володимир Майданюк, президент АПОС, заступник керівника Інституту профспілкового розвитку ФПУ, та Віталій Кіндзерський, віце-президент АПОС, голова студентської первинки Чернівецького національного університету. Своїми очікуваннями і враженнями від заходу поділилися також студенти-учасники Школи.

Після переїзду до Лазурного ввечері відбулася інтеграційна презентація делегацій-учасниць заходу. В інтерактивній формі студентські профактивісти презентували власні первинки. Робота продовжилася після об’єднання у шість команд для участі у конкурсі на кращий профспілковий промо-відеоролик. Протягом трьох днів команди розробили сценарії, відзняли та змонтували шість 2-хвилинних відеороликів на тему: «Профком – це круто»!

Наступного дня після бадьорої ранкової руханки на узбережжі моря, відбулася фахова дискусія: «Зміни у фінансуванні освіти – стратегії дій профспілок». Учасники висловили власні думки та бачення дій профспілок в умовах скорочення стипендіального забезпечення. Це негативно вплине на якості вищої освіти, змусить студентів паралельно працювати, змінивши пріоритети в бік заробітку грошей, а не професійної підготовки. Серйозні виклики постануть і перед студентськими первинками, адже значну частину членських внесків необхідно буде збирати з тих, хто не отримує стипендію manlig-halsa.se. Тому питання мотивації профспілкового членства виходить на перший план.

Значну увагу під час навчання організатори приділили психологічним аспектам особистості профспілкового лідера. Так, міжнародний тренер Ольга Денисова провела з учасниками надзвичайно цікавий тренінг: «Формування професійних та особистісних компетенцій профспілкового лідера». Велика зацікавленість молоді тематикою заняття, підтверджується тим, що після основного часу, відведеного для тренінгу, сформувалася факультативна група, яка продовжила діалог з тренером після занять.

Наступний день був не менш насиченим. Відбувся обмін досвідом з реалізації успішних проектів у студентських первинках різних вишів України. Корисною для учасників була можливість обмінятися думками, власними розробками та «родзинками» профспілкової роботи.

Також надзвичайно цікавим був інтерактивний тренінг з основ організаційної діяльності студентських первинок, якій провів Володимир Майданюк. Учасники у формі міні-лекції та діалогу розглянули базові функції профспілок, основні статутні вимоги до їх діяльності та ключові напрями роботи студентським первинок, їх особливості. Обговорили основні труднощі, з якими стикаються профактивісти під час залучення першокурсників до профспілки, а також під час здачі профвнесків студентами, які не отримують стипендію. У формі рольової гри та роботи в малих групах студентські лідери відпрацювали навички переконання та формування позитивного іміджу профспілок.

Херсонські колеги традиційно презентували «родзинку» заходу, якою став тренінг-квест «АПОС-big-games» з team-building. Під час квесту учасники Школи відпрацювали механізми формування ефективних профспілкових команд у студентських первинках. Кожна з п’яти команд  профспілковців пройшла понад сім різноманітних «станцій та перешкод», де студентам з різних міст та вишів необхідно було згуртуватися в єдину команду, виробити найкращу тактику, розподілити обов’язки для досягнення найкращого результату. Наприкінці квесту на узбережжі моря учасники Школи організували міні флешмоб, де люди виклали на піску назву організації «АПОС» і відзняли відео з квадрокоптеру. Ці креативні ідеї надзвичайно зблизили усіх студентів. Кожен відчув, що він є частиною згуртованої команди однодумців, де завжди підтримають, навчать, порадять і допоможуть.

Увечері під час «світського рауту» кожен учасник Школи отримав сертифікат про участь та проходження базового курсу з основ лідерства. Також визначили переможців конкурсу на кращий профспілковий промо-відеоролик. Ним стала команда, яка презентувала надзвичайно креативне відео, основним месиджем якого стало гасло: «Профком змінює»! Змінює усіх небайдужих на краще, робить їх командою, формує лідерів і найголовніше – активними й свідомими громадянами нашої України.

Дякуємо усім, хто взяв участь у цьому надзвичайно цікавому заході. Сподіваємося, що отримані знання обов’язково допоможуть кожному не тільки у його профспілковій роботі,  а й повсякденному житті. Організатори говорять: «Прощавай VII, і з нетерпінням чекаємо на VIII Всеукраїнську школу студентського профспілкового лідера»!

 

Прес-служба АПОС України